HABERLER/DUYURULAR

18
Ocak

Akmercan 3.Anadolu Enerji Sempozyumu Ana Sponsoru

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından bu yıl 3.cü düzenlenen 3.Anadolu Enerji Sempozyumu’na bu yıl Akmercan hem ana sponsor olarak, hem açılış konuşması hem de Halkı Doğalgaz konusunda bilinçlendirmek ile ilgili olarak hazırlanan sunum ile destek sağlamıştır. 
 

1-3 Ekim 2015 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından Atatürk Kültür Merkezinde 3.cü düzenlenen  Anadolu Enerji Sempozyumu çok sayıda üniversiten 200 yakın bilim adamının katılımı ile gerçekleşmiştir. Akmercan Muğla Doğalgazın ana sponsor olduğu Sempozyumun konuları ise;

Sempozyum Konuları
Akışkanlar Mekaniği
Enerji Politikaları
Isı ve Kütle Geçişi
Yeni ve Temiz Enerji Teknolojileri
Yakıtlar ve Yanma
Enerji Sistemleri
İklimlendirme Sistemleri
Soğutma Teknolojisi
Termodinamik
Enerji Verimliliği, Tasarrufu ve Yönetimi
Termal Yalıtım
Çevre Kirliliği ve Küresel Isınma olmuştur.

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur HARMANDAR’ın açılış konuşması ardından, Akmercan Enerji Genel Müdürü Yunus KESGİN Muğla ili doğalgaz dağıtım şirketi yetkilisi olarak katılımcılara seslenmiştir. Konuşmasında doğalgaz dağıtım faaliyeti ile birlikte yenilenebilir enerji kaynakları alanında da faaliyet göstermekte olan Akmercan Enerji grubunun yetkilisi olarak Enerji konusundaki bilgi ve deneyimini katılımcılara aktarmıştır.

Akmercan, Sempozyum akış programı çerçevesinde yapmış olduğu sunumlarda; Muğla ilinde yapmış olduğu ve yapacağı yatırımlar ile Muğla ili hava kalitesi, doğalgazın diğer fosil yakıtlar ile farkı, avantajları, doğalgaz kullanımı ve Muğla’ya yapacağı katkılar hakkında ayrıca katılımcılara ve bölge halkını bilgilendirmiştir.